Om ELF Esbjerg Lærerforening

Tillidsrepræsentanter

Her ser du hvilke skoler, TR'er og TR-suppleanter, der er i Esbjerg Lærerforening

Ansgarskolen Vadehav (280501)

Seminarievej 15, 6760 Ribe
Tlf +45 7616 7070
Tillidsrepræsentant
Vibeke Mikkelsen Voetmann +45 2154 0943
vibeke.m.voetmann@skolekom.dk
TR-Suppleant
Thomas Oxholm
jasminparken43@gmail.com

Bakkeskolen Cosmos (561002)

Skolebakken 166, 6705 Esbjerg Ø
Tlf +45 7616 3050
Tillidsrepræsentant
Trine Otilie Mørk +45 3120 1434
trine.moerk@skolekom.dk
TR-Suppleant
Joan Elin Spangsberg +45 7616 3053
joan.spangsberg@me.com

Bakkevejens Skole Fortuna (557001)

Bakkevej 2, 6740 Bramming
Tlf +45 7616 9300
Tillidsrepræsentant
Lene Lindberg Lauridsen
lene.lauridsen1@skolekom.dk
TR-Suppleant
Esben Ried-Larsen
esben_ried@hotmail.com

Boldesager Skole Cosmos (561003)

Nørrebrogade 100, 6700 Esbjerg
Tlf +45 7616 3050
Tillidsrepræsentant
Marianne Bondesen Rasmussen +45 2961 8970
marianne.b.rasmussen2@skolekom.dk
TR-Suppleant
Troels Agersnap Nielsen +45 2961 9582
troels.agersnap@gmail.com

Bryndum Skole Aura (561004)

Bryndumvej 14, 6715 Esbjerg N
Tlf +45 7616 2300
Tillidsrepræsentant
Diana Margrethe S Vinbech
dianavinbech@gmail.com
TR-Suppleant
Jette Bernstorff Jørgensen +45 2459 3356
jette.bernstorff.joergensen@skolekom.dk

CSV-Esbjerg (561045)

Stokbrovej 16, 6715 Esbjerg N
Tlf +45 7616 7600
Tillidsrepræsentant
Peter Fænk
pef@esbjergkommune.dk
TR-Suppleant
Torben Midtgaard Kristensen
tmk@esbjergkommune.dk

Danmarksgade Skole Urban (561005)

Danmarksgade 53, 6700 Esbjerg
Tlf +45 7616 6000
Tillidsrepræsentant
Lars Overgaard Larsen
lollarsen18@gmail.com
TR-Suppleant
Katrine Rud Mannemar Pedersen
trunte83@yahoo.dk

Darum Børneby (557002)

Nørrebyvej 12, 6740 Bramming
Tlf +45 7616 8285
Tillidsrepræsentant
Kirsten Karina Knudsen +45 6075 2745
kirsten.knudsen2@skolekom.dk

Egebæk-Hviding Skole Vadehav (571015)

Egebækvej 28, 6760 Ribe
Tlf +45 7616 7070
Tillidsrepræsentant
Birgitte Andrea Skov +45 2137 1819
birgitte.skov6@skolekom.dk
TR-Suppleant
Hugo Jensen
hugo.j@stofanet.dk

Egekratskolen Fortuna (567004)

Skovbrynet 2, 6818 Årre
Tlf +45 7616 9300
Tillidsrepræsentant
Per Jørgensen
per.joergensen17@skolekom.dk
TR-Suppleant
Karina Slot Søndergaard
karina@sondergaard-biler.dk

Fanø skole (563001)

Midtbjergevej Nordby , 6720 Fanø
Tlf +45 7666 0500
Tillidsrepræsentant
Jonas Rönnpage Tauman +45 7666 0500
Tauman@youmail.dk
TR-Suppleant
Birgit Wille-Jørgensen
birgit.wille@skolekom.dk

Fourfeldtskolen Bohr (561006)

Ndr. Fovrfeldvej 1, 6710 Esbjerg V
Tlf +45 7616 5960
Tillidsrepræsentant
Søren Lønskov Tackmann +45 2818 7258
soerentackmann@hotmail.com
TR-Suppleant
Erik Bech Andersen +45 3059 4888
eba11@esenet.dk

Gredstedbro Skole Vadehav (571002)

Kongeåvej 17, 6771 Gredstedbro
Tlf +45 7616 7070
Tillidsrepræsentant
Pernille Schønning
pernille.schoenning@skolekom.dk

Gørding Skole Fortuna (557003)

Skolegade 16, 6690 Gørding
Tlf +45 7616 9300
Tillidsrepræsentant
Kirstine Sadderup Jensen
kirstine.s.jensen@skolekom.dk
TR-Suppleant
Rasmus Ulsøe
rulsoe@gmail.com

Hjerting Skole Aura (561011)

Guldagervej 53, 6710 Esbjerg V
Tlf +45 7616 2300
Tillidsrepræsentant
Peter Aaen +45 7616 2601
peter.aaen5@skolekom.dk
Tillidsrepræsentant
Susanne Kjerrumgaard
uv3d8jvg@esbjergkommune.dk

Kommunikation og Hjælpemidler (561902)

Fyrparken 1, 6710 Esbjerg V
Tlf +45 7616 3400
Tillidsrepræsentant
Bettina Linden +45 2084 6709
betli@esbjergkommune.dk

Kvaglundskolen Signatur (561024)

Askekrattet 8, 6705 Esbjerg Ø
Tlf +45 7616 2430
Tillidsrepræsentant
Karin Andersen +45 2427 8259
karin.andersen1c@gmail.com
TR-Suppleant
Tove Underbjerg +45 2427 1941
toveunderbjerg@gmail.com

Nordre Skole Fortuna (557006)

Gabelsvej 8, 6740 Bramming
Tlf +45 7616 9300
Tillidsrepræsentant
Birgit Friis Sørensen +45 7616 9460
birgit.f.soerensen@skolekom.dk
TR-Suppleant
Pia Hansen
piahansenribe@gmail.com

Præstegårdsskolen Urban (561015)

Søndervangen 18, 6700 Esbjerg
Tlf +45 7616 6000
Tillidsrepræsentant
Stig Bundgaard Andersen
a_Stig@hotmail.com
TR-Suppleant
Dina Langmach
dilan@esbjergkommune.dk

Pædagogik og Undervisning (561200)

Fyrparken 11, 6710 Esbjerg V
Tlf +45 7616 8870
Tillidsrepræsentant
Karin Baungaard Berg Jørgensen
karij@esbjergkommune.dk
TR-Suppleant
Inge-Lise Christensen
inch@esbjergkommune.dk

Rørkjær Skole Urban (561016)

Ringen 61, 6700 Esbjerg
Tlf +45 7616 6000
Tillidsrepræsentant
Lasse Werenberg Dreier
lass212d@esbjergkommune.dk
TR-Suppleant
Thomas Theilgaard Sørensen +45 3051 7086
thom5378@esbjergkommune.dk

Skads Skole Signatur (561018)

Andrup Hovedvej 79, 6705 Esbjerg Ø
Tlf +45 7616 2430
Tillidsrepræsentant
Joan Yvonne Tarp +45 2297 9539
joan.tarp@skolekom.dk
TR-Suppleant
Henning Lavendt +45 7616 6200
henning.lavendt1@skolekom.dk

Social- og Sundhedsskolen (561415)

Gjesinglund Allé 8, 6715 Esbjerg N
Tlf +45 7610 6010
Tillidsrepræsentant
Marianne Wittrup May +45 7610 6010
mariannewmay@gmail.com
TR-Suppleant
Hanne Rolsted Ottosen
Hanne.rolsted.ottosen@skolekom.dk

Spangsbjergskolen Cosmos (561019)

Skrænten 120, 6700 Esbjerg
Tlf +45 7616 3050
Tillidsrepræsentant
Karsten Munk Nielsen +45 6071 0709
kamn@dlf.org
TR-Suppleant
Susanne Helander E Boddum +45 2976 0731
susanne.boddum@live.dk

Studie 10 (280500)

Grønlandsparken 300, 6715 Esbjerg N
Tlf +45 7616 2220
Tillidsrepræsentant
Carsten Poulsen +45 2154 5650
carsten.poulsen9@skolekom.dk
TR-Suppleant
Gitte Sjøstein Pedersen +45 2154 5770
gttpdrsn@gmail.com

Sønderrisskolen Aura (561039)

Krebsens Kvarter 58, 6710 Esbjerg V
Tlf +45 7616 2300
Tillidsrepræsentant
Signe Nielsen
sign3464@esbjergkommune.dk
TR-Suppleant
Mathias Skovgaard Christensen
mc-arbejde@hotmail.com

Tjæreborg Skole Signatur (561022)

Tjæreborg Stationsvej 39, 6731 Tjæreborg
Tlf +45 7616 2430
Tillidsrepræsentant
Lone Odgaard +45 7616 6101
lone.odgaard@skolekom.dk
TR-Suppleant
Esther Wissels
esther.wissels@skolekom.dk

Vejrup Skole Fortuna (557005)

Skolevænget 3, , Vejrup, 6740 Bramming
Tlf +45 7616 9300
Tillidsrepræsentant
Bente Ibsen +45 2159 7579
bente.ibsen@skolekom.dk
TR-Suppleant
Maria-Louise Rohde Pedersen
mariarp23@hotmail.com

Vitaskolen Bohr (280502)

Vester Gjesingvej 28, 6715 Esbjerg N
Tlf +45 7616 5960
Tillidsrepræsentant
Christian Peder Gyldenkrone Bagge +45 2961 9522
gyldenkronebagge@gmail.com
TR-Suppleant
Maja Gundermann Østergaard +45 2961 7991
maja.gundermann@gmail.com

Vittenbergskolen Vadehav (571017)

Haulundvej 3, 6760 Ribe
Tlf +45 7616 7070
Tillidsrepræsentant
Hanne Lassen +45 5192 9052
hanne.lassen2@skolekom.dk
TR-Suppleant
Marianne Jørgensen
sviegade4@gmail.com

Ådalskolen Bohr (561014)

Aamoseparken 252, 6710 Esbjerg V
Tlf +45 7616 5960
Tillidsrepræsentant
Lone Annette Ejgård Klausinsky +45 2964 8646
lone.klausinsky@skolekom.dk
TR-Suppleant
Thomas Jessen +45 2964 9307
thomas.jessen4@privat.dk